Velilerimizden Beklentilerimiz

OKULA GELİŞ-GİDİŞ

 

Kurumlarımızın eğitim-öğretim saatleri 09:30 – 16:30 ‘dur.

 

Çalışan velilerimiz için kurumlarımız 07:00 – 18:30 saatleri arasında açıktır.

 

SERVİS

 

Okul servislerini kullanan öğrencilerimizin velilerinin, çocuklarının sizlere önceden bildirdiğimiz saatten 2-3 dakika önce bekleme yerinde olmalarını sağlamaları gerekmektedir. Gecikmeleri halinde servis şoförüne telefon ederek beklemesini ya da geri dönüp öğrencimizi almasını talep etmemelerini önemle rica ederiz. Zira geciken öğrencilerin beklenmesi serviste bulunan diğer tüm öğrencilerin gecikmesine sebep olmaktadır.

 

BESLENME

 

Kahvaltımız sabah saat 08:30’da başlar. Eğitim öğretimimiz 09:30’da başladığından aksaklık yaşanmaması için öğrencimizin okulda kahvaltı etmesini isteyen velilerimizin, öğrencimizin en geç 09:00’da okulda olmalarını sağlamaları gerekmektedir.

 

Yemek listelerimiz sizlere ay başında ‘Okullu Olduk’ uygulaması üzerinden ulaştırılmaktadır.

 

Okullarımızda kapalı gıda tüketilmemektedir. Bu sebeple sizlerin de evden farklı bir yiyeceği okula göndermemenizi özellikle rica ederiz.

 

Öğretmenlerimiz oryantasyon dönemi dışında,  yemek konusunda özendirici bir tutum içerisinde olup, öğrencilerin her besinin tadına bakmaya, ne kadar yiyeceği konusunda karar vermeye ve tabağına aldığı yiyeceği bitirmeye teşvik edecektir.

 

‘OKULLU OLDUK’ UYGULAMASI

 

Çocuklarımızın gün içindeki genel durumlarıyla ilgili bilgileri, öğretmenlerimiz günlük olarak, sizlerin telefonlarında yüklü olan ‘Okullu Olduk’ uygulaması üzerinden paylaşmaktadırlar. Sizler de ‘Okullu Olduk’ uygulaması üzerinden öğretmenlerimizle iletişim kurabilirsiniz. Gün içerisinde ‘Okullu Olduk’ uygulaması aktif olmadığından öğrencimizle  ilgili aktarmanız gereken genel konuları koordinatörümüze iletebilirsiniz.

 

Akış, bülten ve yemek listelerimiz her ayın başında ‘Okullu Olduk’ uygulaması dosyalar bölümüne yüklenmektedir. Günlük olarak öğrencilerimizin yaptığı etkinlikler akışlarda, öğreneceği konuların detayları ise bültenlerde yer almaktadır.

 

SAĞLIK

 

Ateş, şiddetli burun akıntısı ve/veya şiddetli öksürük, viral enfeksiyonlar gibi, diğer çocukların sağlığını etkileyebilecek durumlarda çocuğunuzu okula göndermemenizi, okula başlayacağı zaman ise doktorundan alınan sağlıklı olduğuna dair rapor ile okula gelmesini rica ederiz.

 

İLETİŞİM

 

Öğrencimiz herhangi bir sebepten dolayı okula gelemeyecek ya da geç gelecek ise lütfen sabahtan okulu arayarak bilgi veriniz. Öğrencimiz servis kullanıyorsa servis sorumlusunu da arayarak bilgi veriniz. Okul çıkışlarında öğrenci servise binmeyecek ya da başka birisi tarafından alınacaksa okula bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

Öğrencilerimizle ilgili aktarmanızın gereken genel konuları koordinatörümüze iletebilirsiniz. Gün içerisinde öğretmenimizle iletişim kurmak istediğinizde 13:00-14:00 saatleri arasında okulu arayabilirsiniz.

Çocuklarımızın çantalarını her gün düzenli olarak kontrol etmeniz, sizlere iletilen notlar, kirli giysilerin yenilenmesi vb. konularda düzenli bir akış sağlamak adına önemlidir.

 

Çocuklarımızın davranışlarını daha net anlayabilmemiz ve gerekli desteği verebilmemiz için evde yaşanan sıra dışı olayları (seyahat, ölüm, kalıcı misafir gibi) öncelikle okul idaresine bildirmenizi rica ederiz.

 

Okul psikologumuz ile görüşmek için önceden randevu alabilirsiniz.

 

DOĞUM GÜNÜ KUTLAMALARI

 

Doğum günü kutlamaları için okulumuzdan önceden randevu almanız, gerekli hazırlıkların yapılması ve aynı güne denk gelen doğum günlerini organize etmemiz açısından gereklidir. Doğum günleri sınıflarımızda yapıldığından aileden maksimum 4 kişiyi misafir edebiliyoruz. Ayrıca doğum günlerinde getireceğiniz yiyecek- içecekler ile ilgili okula kapalı gıda kabul etmediğimizden öğretmeni ile mutabık kalmanızı ve hediye getirilmemesini rica ediyoruz.

 

GİYSİLER

 

Çocuklarımızın özgüvenlerinin geliştirilmesi açısından özbakım becerilerini arttırmak, eğitim programı hedeflerimiz arasındadır. Aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz, bize bu konuda destek olacaktır:

-Tüm yedeklerin üzerinde çocuğumuzun isminin yazılı olduğu hurcun içinde gönderilmesi,

-Gün içinde kirlenen giysilerin çantalarda taşınması için çantada büzgülü bez bir kirli torbasının sürekli bulundurulması,

-Okula gelirken ve okul içerisinde giydikleri ayakkabıların kolay giyilip çıkarılabilecek olması, mümkünse bağlamalı yerine cırtlı ayakkabıların tercih edilmesini,

-Soyunup giyinmelerini güçleştirecek nitelikteki askı ve kemerlerin kullanılmamasını,

-Yaşanabilecek karışıklıkları önlemek amacı ile kıyafetlerin etiketlerine ve ayakkabıların içlerine isimlerin yazılmasını,

-Kullanılan (eksilen) yedek kıyafetlerin ertesi gün tamamlanıp gönderilmesini,

-Çocukların okula gelirken, kendilerine ve arkadaşlarına zarar verebilecek veya kaybolabilecek nitelikte kıymetli takıların takılmamasını,

-Okulda uyuyan çocuklarımızın çarşafları yazın her hafta, kışın ise iki haftada bir  cuma günleri eve gönderilmektedir. Takip eden pazartesi günü temiz çarşaf ve pijama gönderilmesini,

rica ederiz.

 

OYUNCAK – KİTAP – LEGO&PUZZLE – SAĞLIKLI BESLENME GÜNÜ

 

Okullarımızda her pazartesi günü oyuncak, her salı günü kitap, her perşembe lego&puzzle günümüzdür. Bu günlerde çocuklarımız, getirdikleri kitap, oyuncak ve lego&puzzleları arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Çocuklarınıza okula özellikle paylaşmaya hazır oldukları kitap, oyuncak ve lego&puzzleları seçerek getirmeleri konusunda yardımcı olabilirsiniz.  Bu günler dışında gelen oyuncaklar, diğer çocuklarımızın oyuncak getirmemeleri nedeni ile mutsuz olmalarına neden olmaktadır. Konuya göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz. Okula, şiddete yönelik olan (kılıç, silah, bıçak), elektronik veya maddi ve manevi yönden değerli oyuncakların gönderilmemesi konusunda hassas davranılmasını rica ediyoruz.

 

Her çarşamba ‘Sağlıklı Beslenme’ günümüzdür. Listede belirtilen o güne ait sağlıklı yiyeceği okula göndermeniz rica olunur.

 

Her Perşembe ‘Artık Materyal’ günümüzdür. Öğrencilerimiz etkinliklerde kullanmak üzere evden artık materyal getirebilirler.

 

EĞİTİM TAKVİMİ

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuz, resmi tatiller ve zorunlu durumlarda (kar tatili vs.) kapalıdır.

 

GÜVENLİK

 

Çocuklarımız okulumuzdan sadece iletişim bilgi formunda belirtilen kişiler tarafından alınabilirler. Öğrenciyi alacak kişinin değişmesi durumunda, okulu arayarak bilgi vermenizi önemle rica ederiz. Alacak kişinin kimlik kontrolü yapıldıktan sonra öğrenci teslim edilecektir.

 

ÖDEME

 

Aidatların ödeme tarihi her ayın ilk günüdür. Aylık aidatların belirlenen tarihte gecikme olmadan ödenmesini rica ederiz. Öğrencinin farklı sebeplerle okula gelememesi sebebiyle aidat ödemesinde herhangi bir kesinti yapılması söz konusu değildir ancak öğrenci aynı ay içerisinde bir ay boyunca okula hiç gelmezse o ayın aidatı ödenmez.

 

OKUL YÖNETİMİ

error: Web Sayfamızdan İçerik Kopyalanması Yasaktır!