Psikoloğumuz

İzel Gamze ÖZKAN

Ege üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Ana Bilim Dalı’ndan mezun olarak lisans eğitimini tamamlamıştır. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına devam etmektedir. Lisans eğitimi esnasında kendini geliştirmek ve alanı daha yakından tanımak amaçlı çeşitli kurumlarda stajlar yapmış ve bir dönem Almanya Ruhr Universität Bochum’da eğitim görmüştür.

Lisans eğitimi sonrasında çocuk değerlendirme testleri eğitimi (Weschler çocuklar için zeka ölçeği-, IV Gessel, Bir İnsan Çiz, Bir Aile Çiz, Bir Aile Çiz, Frostig, Bender Gestalt, Metropolitan Okul Olgunluğu, AGTE, Peabody, Okula Hazırlık Testi), oyun terapisi eğitimi ve bilişsel davranışçı terapi eğitiminin hem yetişkin hem de çocuk modüllerini tamamlamıştır. Okul uyumu, sınav kaygısı, çocuğa sınır koyma, etkili iletişim, çocuk cinsel eğitimi gibi birçok konuda seminerler vermiştir. Anaokulları, etüt merkezleri ve özel kurumlarda danışmanlık ve terapi hizmetlerini sürdürmektedir.

Okulumuzda veli ve öğretmen iş birliği içerisinde, çocukların bireysel doğalarına özgü ilgi ve yeteneklerine uygun yönlendirilmelerinde destek olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda, sınıf içi gözlemler, bireysel ve grup halinde veli, öğretmen, çocuk görüşmeleri yaparak hem okula hem aileye uygun geri bildirimlerde bulunmayı amaçlamaktadır.

error: Web Sayfamızdan İçerik Kopyalanması Yasaktır!